РІДКІ ШПАЛЕРИ: Посібник із застосування

Базові принципи підготовки поверхні

Підготовка поверхні до нанесення значно простіша, ніж для інших обробних матеріалів, але вимагає уважного і відповідального підходу. Вона грунтується на наступних принципах:

  • Поверхня має бути підготовлена так, щоб мінімізувати вбирання вологи, яка в значній кількості знаходиться в рідких шпалерах в процесі нанесення. У більшості випадків це досягається використанням акрилового грунту;
  • Колір поверхні, що покривається, має бути білим або в тон матеріалу,що використовується;
  • Поверхня має бути обов'язково сухою і чистою;
  • Перед нанесенням обов'язково необхідно видалити:

Старі рулонні шпалерирідкі шпалери триматимуться на такій поверхні, але старі рулонні шпалери, увібравши в себе вологу, відійдуть від поверхні;

Біленняне є скріплюючим матеріалом і віддаляється у будь-якому випадку, навіть якщо на ній і трималися рулонні шпалери;

Металеві предметипри їх зіткненні з вологою утворюється іржа, яка з часом проступає на рідких шпалерах.

Методи підготовки основних типів поверхні:

1. Бетонно-вапняна поверхня.

Необхідно обов'язково шпаклювати поверхню. При цьому цілком досить зробити це стартовою шпаклівкою. Нерівності, допустимі після "старту" тільки позитивно позначаться на процесі нанесення рідких шпалер. Після ретельно обробити поверхню білою грунтовкою глибокого проникнення. Проникаючи, грунт "зв'язує" шпаклівку і не дає волозі потрапити в неї. У разі потреби можна використати грунтуючу фарбу для поліпшення ізолюючих властивостей (наприклад, CERESIT CT - 16). Дати добре висохнути і тільки після цього наносити рідкі шпалери.

2. Гіпсокартонна поверхня.

Гіпсокартон грунтується, шпаклюється і знову грунтується акриловим грунтом глибокого проникнення білого кольору. Оскільки гіпсокартон різних виробників відрізняється по просочуючому складу, то для запобігання прояву плям рекомендується шпаклювати в два шари. Після поверхня грунтується грунтом глибокого проникнення білого кольору або грунтуючою фарбою.

3. Деревостружковi плити, фанеру і інші матеріали деревинного походження покрити алкідною емаллю типу ПФ-115, а потім одним шаром грунтуючої фарби.

4. Панелі, пофарбовані масляними фарбами і емалями необхідно уважно оглянути на наявність здуття і відшаровувань. За наявності, такі місця необхідно видалити і при необхідності прошпаклювати. Після цього нанести грунтуючу фарбу в два шари.

Підготовка до застосування

Необхідно в чисту пластмасову ємність з теплою водою (40-50 С°) висипати вміст пакету (необхідна кількість води вказана на упаковці). Необхідно замочити відразу увесь об'єм пакету. Перемішати руками, щоб не було згустків, і витримати не менше 8 годин. Суміш необхідно перемішувати доки не залишиться сухих місць. Для якісного замочування місткість потрібно накрити кришкою або поліетиленовим пакетом. У замоченому стані суміш може зберігатися до 5 діб при температурі 20° С без втрати властивостей.

Нанесення.

Перед використанням отриману масу ще раз перемішати, оскільки велика частина вологи осяде вниз. Шпалери необхідно наносити на поверхню від кута до кута з одного замісу. Якщо все-таки край підсохнув,  можливі прояви стикування. У такому разі потрібно змочити край водою, дати йому увібрати вологу, а потім розгладити пластиковою теркою.

Нанести рідкі шпалери може будь-яка людина знайома з штукатурними роботами. Вам немає необхідності формувати поверхню. Шпалери набудуть форми поверхні, на яку наносяться. При цьому будуть приховані усі шорсткості і дрібні нерівності. При нанесенні необхідно приділити увагу товщині шару. Він має бути 1-2 мм. Якщо досягти такого шару не вдалося - не засмучуйтеся. Це вплине тільки на витрату матеріалу і на час висихання, яке може коливатися залежно від вологості і температури в приміщенні від 48 годин, але у будь-якому випадку товщина шару має бути однакова по усій площині, що покривається. Рухи при нанесенні мають бути зворотно-поступальними, а не круговими. Не варто занадто довго розгладжувати поверхню в одному місці (10 проходів достатньо), шовкове волокно може при затиранні пеленгуватися (скрутитися в кульки), і це призведе до зміни зовнішнього вигляду шпалер.

Для того, щоб скоротити термін висихання, необхідно добре провітрювати приміщення. Рідкі шпалери не бояться протягів, а використання додаткового тепла у вологу і прохолодну погоду скоротить термін висихання.

Стандартні рішення для нестандартних ситуацій.

Головне пам'ятати, що з рідкими шпалерами велику частину нестандартних ситуацій можна вирішити. У цьому розділі ми приведемо кілько найбільш типових з них.

1. Жовті плями. В основному в старих будинках, де ремонт робився до сьогоднішніх власників не один раз, важко визначити, якими будівельними матеріалами користувалися будівельники того часу. А деякі з цих матеріалів можуть бути активними і по сьогоднішній день. Наприклад, найпоширенішим з них був мідний купорос. Його властивості такі, що він може проникати і через три шари шпаклівки, а виявити його присутність заздалегідь не завжди можливо. Проявляється він (а іноді і не лише він) у вигляді жовтих плям на готових шпалерах. Але на рідких шпалерах його можна досить легко видалити без щонайменьшого ушкодження кольору шпалер. Для цього необхідно розпорошити на ці плями вибілювач на основі гіпохлориту натрію або, кажучи простіше, усім відому "Білизну", яку використовують для виведення плям з бавовняних виробів. Впродовж 20 хвилин плями зникнуть. Увага! Приміщення необхідно провітрювати до зникнення запаху вибілювача!

2. Механічні ушкодження. При виникненні механічних ушкоджень необхідно розмочити зону ушкодження не менше чим на 10см від краю ушкодження, дати рідким шпалерам увібрати вологу і розгладити їх потім пластиковою теркою.

3. Руда пляма. Буває так, що залізні або сталеві предмети розташовані близько до поверхні, але побачити їх неможливо. Це призводить до виникнення яскраво-рудої плями на поверхні нанесених шпалер. Для виправлення ситуації спочатку необхідно видалити зіпсований шматочок шпалер. Пляма на поверхні, очищена від зіпсованих шпалер, необхідно зафарбувати алкідною  емаллю, а якщо ділянка невелика, то можна використати лак для нігтів. Після висихання емалі або лаку нанесення чистого фрагменту здійснюється, як описане в пункті про механічні ушкодження.

4. Крива поверхня. Якщо вам необхідно нанести рідкі шпалери на поверхню з високою мірою кривизни, таку як падуг, кругла колона або навіть труба, то тоді вам згодитися набір гумових шпателів, які використовуються для затирання швів між плитками. Проте слід бути готовими, що витрата рідких шпалер буде вища, ніж вказано на пакеті.

5. Творчий підхід. Це можливість створення власного оригінального дизайну приміщення, який неможливо створити за допомогою звичайних шпалер. Це може бути фактура поверхні і можливість створення власного кольору шляхом змішування декількох початкових кольорів або малюнка на стіні.

Технологія втілення власного дизайну не дуже складна. Малюнок і необхідний для його втілення колірний ряд шпалер залежить від власної фантазії. Малюнок переноситься на стіну, а на нього наносяться рідкі шпалери вибраного кольору. Нанесений колір необхідно повністю висушити. Після необхідно підрізати (підрівняти) край нанесених шпалер точно за контуром малюнка і заклеїти малярною стрічкою. В даному випадку малярна стрічка захищатиме край нанесених шпалер від попадання на нього шпалер наступного кольору. У свою чергу, наступний колір шпалер наноситься стикуючись з нанесеним раніше і також висушується. Після висихання контур стику кольорів прорізається і молярна стрічка віддаляється. Такий метод вимагає багато часу, але гарантує акуратність виконаної роботи і дозволять уникнути помилок.

6. Видалення. Для кожного обробного матеріалу рано чи пізно настає момент видалення. Рідкі шпалери досить лише намочити. Вони, як і при нанесенні приймуть пластичну консистенцію і можуть бути видалені з поверхні шпателем. Для деяких видів можливе повторне використання.

Джерело: ukr.bioplast.ua

Інфо
Фотогалерея
Контакти
Наші майстри виконують роботу у стислі терміни з найвищою якістю! Тел:  Email: decor-stin@at.ua
РІДКІ ШПАЛЕРИ
Львів
Львівська область
Location in google Maps