Рідкі шпалери - технологія нанесення

 

У цій статті постараємося без всіляких рекламних ноток розібратися з тим, що таке рідкі шпалери і як їх використовувати. Докладно розглянемо, в чому полягає технологія нанесення рідких шпалер своїми руками, починаючи від підготовки поверхні і до готового результату. Почнемо з невеликого вступу відносно основних особливостей даного обробного матеріалу.

 

Коротко про рідких шпалерах
Фактично даний матеріал являє собою різновид декоративної штукатурки. У складі рідких шпалер використовуються целюлозні волокна, які виходять як побічний матеріал деревопереробної промисловості, а також шовкові волокна. Для додання рідким шпалерам естетики зовнішнього вигляду в них додаються різноманітні барвники та декоративні наповнювачі, наприклад блискітки або гранули. Для закріплення використовується всім відомий клей КМС, який вже звично використовується для поклейки звичайних рулонних шпалер.

 

Власне через складу вони і отримали свою назву. Однак за способом нанесення і отриманого результату все ж даний оздоблювальний матеріал близький до декоративних штукатурок. Наносити його належить з використанням кельми, спеціальної терки або шпателя так само, як і шпаклівку або штукатурку. До слова сказати, це визначає і величезний спектр можливих способів використання рідких шпалер і їх безсумнівну перевагу перед звичайними рулонними.

 

Основною перевагою рідких шпалер є можливість їх нанесення на поверхні будь-який навіть вельми складної форми. Їх можна комбінувати і складати з них аплікації на стінах своєї квартири або будинку. А в результаті виходить шар максимально схожий з дуже якісними шпалерами. Тобто поверхню тепла на дотик і м'яка.

 

Основним недоліком стає їх висока вартість. Не варто відразу ж вірити настільки обнадійливим промовам рекламних банерів про те, що одного пакету вам вистачить на 5-6 метрів квадратних, і тим більше що їх можна наносити на різноманітні поверхні без ретельної підготовки. Це не так. Все одно для отримання доброго результату, а він дійсно того варто і ні в яке порівняння не йде з звичайними шпалерами, належить виконати ретельну підготовку стін і акуратно виконати процес нанесення рідких шпалер.
важливо врахувати

 

Крім ціни є ще й технічний аспект, який, швидше за все, слід записати в мінуси. Як і фактурну штукатурку, рідкі шпалери наносять безпосередньо на стіну, і якщо вона має відмінності у складі поверхні або нерівності, всі ці дефекти, зрештою, проступлять поверх них. Наявність декількох шарів старої фарби, нерівномірна шпаклівка або штукатурка, перепади рівня, а, отже, товщина шару шпалер, вихід на поверхню металевих предметів ( шурупи, цвяхи, арматура, труби) - все це в підсумку зіпсує зовнішній вигляд результату.
 
Технологія нанесення в подробицях
Просто повторювати найпростішу інструкцію із застосування рідких шпалер немає сенсу. Найкраще крім інструкції приділити увагу особливо важливим моментам, про які не можна довідатися з коротких настанов.
підготовка поверхні

 

Основні вимоги до підготовленої поверхні:
• однорідність;
• мінімальна і рівномірна вологопоглинаючі здатність поверхні;
• білий колір фону або, принаймні, подібний кольором самих шпалер;
• відсутність вибоїн, перепадів, поглиблень більше ніж 2-3 мм на метр поверхні;
• міцність.

 

У першу чергу необхідно позбутися всіх старих матеріалів, таких як шпалери, фарба або облущівающаяся штукатурка. Все що може з часом відшаруватися разом з новим покриттям, повинно бути вилучено.
Слід видалити, якщо можливо, всі стирчать цвяхи, шурупи, саморізи або інші металеві, пластикові елементи зі стіни. Якщо виступають на поверхню арматура стіни або труби, то їх слід ретельно закласти. Підійде для цього або шар шпаклівки товщиною в 2 мм, якщо це можливо, або замазується олійною фарбою.

 

Виводити поверхню стіни в рівень і робити її ідеально рівною і гладкою хоч і бажано, проте необов'язково. Якщо є великі западини чи виступи співмірні з усієї стіною або вона кілька нахилена, як це буває часто в старих будинках, то використання рідких шпалер, як і фактурою штукатурки, ніяк в результаті не виділять візуально ці недоліки. Так що в цьому плані слід виходити з власних можливостей. Адже для повного вирівнювання поверхні буде потрібно значно вкластися в оштукатурювання або обшивку стін. Що важливо, так це позбавитися від середніх і дрібних дефектів: ямки, отвори, западини і виступи більше 2 - х міліметрів на ділянках менше метра. Якщо цього не зробити, то різко збільшитися витрата рідких шпалер і в результаті в місцях, в яких їх шар буде «гуляти» будуть видні плями, що відрізняються від решти поверхні по відтінку.

 

Найкраще ошпаклевать всю поверхню рівномірним шаром гіпсовою шпаклівкою. Це стосується і гіпсокартонних стін, і перегородок. Недостатньо замазати тільки стики між листами.
Після того як поверхня досить вирівняна, необхідно прогрунтувати її. Для цього обов'язково використовується стандартна грунтовка глибокого проникнення. Її наносять в 2-3 заходи з перервою в 3:00 між ними. І тільки після цього можна приступати до нанесення спеціальної, більш густий, шпаклівки під рідкі шпалери. Можна для цього також використовувати водоемульсійну фарбу, навіть фасадну. Обов'язково білого кольору, без додавання кольорів.

 

 

Приготування рідких шпалер
Підготувати рідкі шпалери для стін слід заздалегідь. Власне фактично всі види рідких шпалер згідно інструкції готуються 6-12 годин, так що можна почати приготування ще на етапі грунтування стін.
У складі пакету рідких шпалер присутні наступні компоненти:
1. целюлозні або шовкові волокна основи;
2. декоративні наповнювачі;
3. сухий клей КМС.

 

Компоненти можуть бути упаковані як окремо по різних пакетах, так і бути вже змішаними. У першому випадку слід попередньо висипати в сухому вигляді вміст всіх пакетів в досить велику ємність або на розстелений шматок поліетилену 1Х1, 5 метра і ретельно перемішати. При цьому слід вспушівать вміст і не комкать.
Рідкі шпалери з уже змішаними заздалегідь компонентами досить перед додаванням у воду збити так, щоб не залишилося злиплих грудочок. Хоч це і не принципово, проте допоможе більш рівномірно настоятися розчину згодом.

 

Порада: Декоративні добавки, такі як блиск, кольорові порошки або гранули, краще не змішувати в сухому вигляді з волокнами і клеєм. Їх бажано згодом першими висипати у воду і перемішати, а потім вже додавати основу шпалер. Тільки так можна буде забезпечити рівномірний розподіл, без варіантів залипання грудочок блиску на окремих волокнах.
Основні моменти при замішуванні рідких шпалер
1. Кількість води, яка необхідна для замішування розчину шпалер, слід брати тільки вказане в інструкції саме до ваших шпалер.
2. У підготовлену тару спочатку заливається вода, а потім вже додається суха суміш.
3. Замішувати необхідно тільки один пакет за раз в одній ємності. Тобто не можна змішувати вміст двох пакетів при першому замісі.
4. Категорично не можна замішувати частина пакету.

 

Порушення цих простих правил може призвести до порушення необхідних пропорцій і в підсумку до нерівномірності забарвлень і консистенції шару шпалер на стінах.
Перемішувати розчин краще за все просто руками. Ніяких їдких або небезпечних для шкіри і, загалом, здоров'я компонентів у складі рідких шпалер немає. Перемішування за допомогою дриля з насадкою міксер згубно позначиться на компонентах шпалер. Нерідко в складі присутні досить довгі волокна, які при рясному перемішуванні просто порвуться. Проте на деяких шпалерах зазначений і цей спосіб перемішування.

 

Як тільки вся маса просочилася водою, можна залишити розчин у спокої на досить довгий проміжок часу. Залежно від вимог виробника настоюватися рідкі шпалери можуть від 6 до 12 годин. Це вимагає технологія для того, щоб клей повністю розм'як і пов'язав волокна.
Тільки через необхідний час можна змішати всі приготовані порції шпалер. Підготовляти найкраще порції достатні на всю покривається площу або ж, як мінімум, на одну стіну цілком і навіть трохи з запасом. Якщо нанести на одну стіну шпалери з різних змусив, то може бути видно перехід, тому як будуть незначно відрізнятися контрасти. Між сусідніми стінами по куту різниць вже не буде настільки помітною. Залишки з однієї стіни можна сміливо додавати до загального розчин для наступної.
Зазвичай порцію шпалер в один кілограм виробник передбачає нанести на площу до 5-6 квадратних метрів. Проте в реаліях витрата рідких шпалер дещо вищий. Так що при розрахунках загальної кількості придбаних упаковок рідких шпалер краще взяти їх з розрахунку один пакет на 3-4 квадратних метра. З іншого боку можна просто взяти на пару пакетів більше і задіяти їх тільки при необхідності. Багато будівельні магазини з легкістю приймають невикористані матеріали за умови, що не порушена цілісність упаковки.

 

Розчин в приготованому вигляді може залишатися придатним до використання багато годин, а в закритому стані навіть кілька тижнів. Однак настільки розтягувати ремонт навряд чи хтось буде.
Як тільки все готово, можна приступати до нанесення шпалер на стіни. Останні до цього часу вже повинні повністю висохнути після нанесення всіх шарів грунтовки та фарби.
Нанесення рідких шпалер
Для нанесення можуть використовуватися такі інструменти:
1. кельма;
2. терка ( пластмасова або металева);
3. шпатель (від 18 і до 80 см);
4. пістолет пульверизатор.

 

Власне для даного матеріалу передбачені також і спеціальні терки, які відрізняються від звичайних тим, що мають звужене полотно, нерідко робляться з прозорого пластику, щоб можна було контролювати процес розгладження волокон. Останнє дуже допомагає при складанні різних аплікацій з різних видів рідких шпалер.
Процес досить простий, схожий з нанесенням шпаклівки і в деякому роді навіть легше. Набирати розчин рідких шпалер можна просто руками або невеликим шпателем. Далі або прикладається порція на стіну, або на інструмент і розтирається по стіні. Повинен вийти шар приблизно 2-3 мм завтовшки. Знову-таки звіртеся з інструкцією, деякі види шпалер слід наносити більш тонким або товстим шаром. Клеїти рідкі шпалери продовжують невеликими п'ятачками, додаючи нові до вже нанесеному ділянці.

 

Порада: Якщо розчин погано клеїться до стіни і дуже густий, можна додати трохи води, тільки не більше літра на одну порцію.
Тертку слід тримати трохи плазом до стіни, а трохи піднімаючи передній краю по руху приблизно на 5-15 градусів по відношенню до стіни. Зусилля незначне, а достатня тільки на розподіл розчину шаром необхідної товщини.

 

Коли заповнений приблизно один квадратний метр, перед тим, як наносити наступний, можна змоченою у воді теркою разравнять на чистову отриманий ділянку так, щоб не було грудочок або борозен. Далі заповнюється наступний ділянку стіни.

Пора додати кілька слушних порад. В процесі нанесення рідких шпалер велику роль відіграє напрямок руху терки або шпателя. Адже саме в тому напрямку, як ви поведете його, будуть укладатися волокна. Для досягнення найбільш оптимального виду найкраще розрівнювати кожну порцію невеликими за тривалістю рухами в різні боки. На додаток руху можна робити із закручуванням по колу.

 

Подібну логіку можна використовувати і для отримання більш витончених варіантів. Якщо постійно наносити на одній ділянці шпалери в одному напрямку, а на сусідньому змінювати напрямок, наприклад на 45 градусів, можна сформувати різні фонові малюнки.
У кутах слід розрівнювати шпалери у напрямку від кута, а потім вже в потрібну сторону. Як тільки всі простір стіни заповнено, можна остаточно пройтися теркою, змоченою у воді, і зрівняти всі нерівності.

 

 

На закінчення
Залишки рідких шпалер не варто відразу ж викидати. Вони ще можуть стати в нагоді для того, щоб підправити можливі огріхи, які виявляться після повного висихання. Також згодом при пошкодженні шпалер можна легко замінити невелику ділянку. Для цього достатньо рясно змочити шпалери в місці пошкодження і зняти старий шар, а на місці нього приклеїти новий. У мокрому вигляді в щільно зав'язаному поліетиленовому пакеті шпалери можуть зберігатися до двох тижнів. Якщо ж передбачається залишити запас на потім, то їх слід розкласти на рівній поверхні і просушити. Наступного разу досить заново додати води і використовувати їх.

 

Для надійності додання рідким шпалерам міцності можна поверх них нанести шар акрилового безбарвного лаку на водній основі. У результаті вийдуть фактично миються шпалери. Однак такий спосіб не робить їх повністю вологостійкими, а тому не варто наносити звичайні рідкі шпалери у ванну або на кухні в Поблизу до раковини і іншими джерелами води і тепла. Для цих цілей виробники спеціально випускають вологостійкі рідкі шпалери, завбачливо підготовлені до умов підвищеної вологості. Їх використання нічим не відрізняється від технології нанесення звичайних рідких шпалер.

Інфо
Фотогалерея
Контакти
Наші майстри виконують роботу у стислі терміни з найвищою якістю! Тел:  Email: decor-stin@at.ua
РІДКІ ШПАЛЕРИ
Львів
Львівська область
Location in google Maps