Характеристики рідких шпалер "Біопласт".

Природа рідких шпалер

Рідкі шпалери - це різновид декоративної штукатурки для внутрішніх робіт на основі текстильних волокон, целюлози, клейового компонента і різних декоративних елементів. Цей обробний матеріал призначений для нанесення у внутрішніх частинах житлових і робочих приміщень. Має прекрасне зчеплення з поверхнею і еластичність і може використовуватися як матеріал для покриття стін, стель і непрямолінійних поверхонь.

До складу рідких шпалер входить декілька компонентів безпечних, як з екологічного погляду, так і виходячи з найсуворіших санітарних норм. Для приготування сухої суміші рідких шпалер використовуються три основні компоненти:

1. Текстильні волокна. Ми використовуємо тільки такі волокна, які завдяки своїй безпеці і високим споживчим якостям найчастіше використовуються в текстильній промисловості, а основним з них є штучний шовк;

2.Целюлоза. Ця сировина похідна переробки деревини, і використовується у багатьох галузях промисловості. Наприклад, вона є основною сировиною для виробництва паперу і звичайних рулонних шпалер;

3. КМЦ. Цей матеріал є клейовим компонентом. Також він використовується в косметичній і харчовий промисловості. Його також отримують в процесі переробки деревини.

Таким чином, ми добилися використання тільки таких компонентів, які мають загальне визнання як повністю безпечні : текстиль і похідні деревини. Завдяки своїй екологічній чистоті рідкі шпалери не мають запаху ні при нанесенні, ні при використанні. І, взагалі, не мають будь-яких санітарних обмежень на використання.

Властивості

Із самого початку важливо звернути увагу на те, що рідкі шпалери для українського виробництва матеріал новий і тому будь-яких технічних умов для них раніше не існувало. Виходячи з цього, нашим підприємством були розроблені технічні умови ТУУ 24.3-2494010054-001:2012 "Виготовлення суміші для приготування рідких шпалер", які більше торкаються технології виробництва. Тому ми зосередимо увагу на загальних вимогах, які висуваються до будь-якого обробного матеріалу, що використовуеться для нанесення на поверхні у внутрішніх приміщеннях:

 • Екологічність і санітарна безпека. Завдяки використанню у складі рідких шпалер компонентів, детально описаних вище, які своїм тривалим використанням впродовж багатьох десятиліть в народному господарстві і побуті заслужили не лише визнання фахівців, як безпечні і екологічно чисті, але і довіру простих громадян, вони повністю відповідають усім існуючим нормам. Це підтверджено висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-04/9269 от 10.02.2012. З'єднання цих простих і безпечних компонентів відкриває для рідких шпалер дуже широкі сфери застосування, основним з яких, у рамках цієї вимоги, є застосування їх в житлових приміщеннях. Слід підкреслити, що не під час замочування, ні під час нанесення рідкі шпалери не мають ніякого запаху. Більше того, потрапляючи в мокрому стані на шкіру людини вони не викличуть роздратування.
 • Пожежна безпека. При розробці рідких шпалер були враховані строгі вимоги пожежної безпеки. Так згідно з виводами експертизи пожежної охорони рідкі шпалери були класифіковано по поширенню полум'я до групи РП 1 (не поширюють полум'я), і по горючості до групи Г 1 (низька горючість). Таким чином, рідкі шпалери не мають обмежень на застосування в приміщеннях з високою щільністю знаходження людей і навіть на шляхах евакуації.
 • Естетичність. Видним чинником при виборі кожного елементу обробки завжди була його естетична цінність і специфічність. Рідкі шпалери, завдяки своїй близькій спорідненості із стінним текстилем, і будучи його різновидом, мають надзвичайно вишуканий вигляд. Різноманітність волокон і декоративних елементів на поверхні утворюють гру кольорів і фактур, пробуджуючи уяву. Завдяки своїм властивостям вони надають холодній і на погляд, і на дотик поверхні м'яку і теплу текстуру тканини. Виникає бажання знову і знову торкатися до неї.

Так рідкі шпалери відповідають потребі кожної людини в комфорті і затишку. А різноманітність колірних відтінків і фактур, яких на сьогодні випускається близько сотні, зможе задовольнити смаки найвимогливіших.

Рідких шпалери за своїми споживчими властивостями виходять далеко за рамки звичайного обробного матеріалу. Кожна з них підкреслює його унікальність і істотну перевагу в порівнянні із звичайними шпалерами, будь то паперові, вінілові або "бамбукові":

 • Простота в підготовці поверхні. Поверхня, на яку наноситимуться рідкі шпалери, вимагає лише стартової шпаклівки і обробки білим або безбарвним акриловим грунтом, на відміну від "традиційних" видів шпалер, які вимагають ще і довгого і дорогого процесу нанесення фінішної шпаклівки, а часто ще й додаткового оброблення поверхнi за допомогою наждачного папiру. Це дозволяє заощадити час і гроші.
 • Простота в підготовці матеріалу. У сухому вигляді рідкі шпалери - це суміш волокон, клейового компонента і декоративних елементів, розфасована в поліетиленові мішки. Для використання досить лише залити цю суміш теплою водою в пропорції, вказаній в інструкції, перемішати і залишити не менше, чим на 8 годин. Процес не вимагає додаткових розрахунків і вимірів.
 • Простота нанесення. У готовому до нанесення стані рідкі шпалери мають вигляд вологої пластичної маси, яка наноситься на поверхню і розгладжується за допомогою прямокутної пластикової кельми (що частіше називається "терка" або "гладилка"). При нанесенні маса м'яка і має малу вагу, за рахунок цього процес нанесення буде максимально зручним. Використання допоміжного шпателя (для зачерпування рідких шпалер з місткості) не є обов'язковим. Значно зручніше це робити вільною рукою, як показано у відео майстер-класі.
 • Простота у висиханніПри висушуванні і протяг, і примусове вентилювання, і додатковий підігрів приміщення прискорить процес висихання. Примусове вентилювання і підігрів рекомендуються в холодну і вологу погоду. При цьому провітрювання хоч би раз в півгодини є обов'язковим.
 • Відсутність швів. Завдяки тому, що рідкі шпалери наносяться однорідною масою, як штукатурка, обробна поверхня позбавлена будь-яких швів. Це знімає питання відносно стикування візерунка.
 • Звукопоглинання. Як відомо, текстильні матеріали за рахунок своєї волоконної еластичної структури, а також утримуванню невеликих об'ємів повітря між волокнами є дуже ефективним поглиначем механічних коливань в спектрі, чутному людському вуху. Завдяки цим властивостям волокон рідкі шпалери є одним з небагатьох матеріалів здатним до поглинання небажаної луни в приміщенні.
 • Теплоізоляція. Досягається в рідких шпалерах завдяки тому ж ефекту, що і звукопоглинання - утримуванню невеликих об'ємів повітря між волокнами. А, як відомо, теплоізоляція прямо пропорціонально впливає на збережені кошти - взимку на обігріві, влітку на охолодження приміщення.
 • Морозостійкість. Досить часто житла, такі як будівлі поза містом, засклені балкони і ін., взимку залишаються без опалювання. Як відомо в таких приміщеннях традиційні, рулонні шпалери не можуть бути застосовані, оскільки, маючи різні коефіцієнти стискування з поверхнею, вони просто відпадають. Рідкі шпалери за рахунок своєї волоконної структури і еластичності з легкістю компенсують цю різницю, і не піддаються руйнівній дії морозів.
 • Фінішні властивості. За рахунок своєї волоконної структури приховують нерівності поверхні в межах товщини нанесення.
 • Антистатичні властивості. Як відомо, пил осідає на усьому, не залежно чи в приміщенні знаходиться предмет, чи поза ним, горизонтальна ця площина або вертикальна. Єдиний вихід з ситуації це знайти спосіб зменшити цей чинник. Найбільш поширеним засобом у всьому світі визнаний спосіб надати об'єкту нейтральний електростатичний заряд. У рідких шпалерах це досягається за рахунок продуманого підбору сировинних компонентів.
 • Відсутність мікротріщин. Рідкі шпалери в готовому вигляді як будь-який текстильний матеріал надзвичайно еластичні і ефективно приховують тріщини на поверхні, що утворюються в процесі експлуатації, шириною до декількох міліметрів.
 • Ремонтопридатність. На відміну від багатьох сучасних обробних матеріалів, ремонт яких, навіть після незначного ушкодження поверхні коштує дуже дорого, або взагалі неможливий без втрати естетичної цілісності, рідкі шпалери повністю позбавлені усіх недоліків при активній експлуатації. Практично не існує приміщень, в яких не було б місця, з надвисокою експлуатаційною завантаженістю. У житлах, наприклад, це поверхні навколо вимикачів освітлення, в офісних приміщеннях це коридори з високою прохідністю, або поверхні, що примикають до спинок крісел. Такі поверхні, як показує практика, в десятки разів більше інших поверхонь піддаються забрудненню. І рідкі шпалери, у разі ушкодження невеликої площі на помітній ділянці, найкращий засіб уникнути повного ремонту. За рахунок обіговості клею КМЦ вони після ретельного розмочування стають пластичними, як при нанесенні, і дозволяють замінювати окремі пошкоджені ділянки волокон на нові. Будь-яка людина, будучи озброєна тільки пластиковою кельмою, в дуже короткий термін може відновити поверхню не залишаючи жодної ознаки ремонту. Таким чином, рідкі шпалери навіть під час експлуатації продовжують зберігати час і гроші власника.
 • Творчий простір або сфера застосування. Завдяки своїй пластичності рідкі шпалери можуть бути нанесені на поверхні будь-якої кривизни, такі як арки, циліндри, сфери і інші складні геометричні форми. У руках досвідченого художника комбінації різноманітних кольорів і фактур, об'єднані на одній поверхні в складному візерунку орнаментів, утворюють складну композицію, яку фахівці і на дотик і на вигляд порівнюють з килимом. Але на цьому переваги рідких шпалер не закінчуються. Існуючі види рідких шпалер можна змішувати між собою, як на палітрі і отримувати нові кольори, фактури і композиції. Таким чином, творчий простір обмежується тільки фантазією.
 • Простота при видаленні. У житті кожного обробного матеріалу рано чи пізно настає момент його видалення. Причин для цього багато: моральне, фізичне старіння або природна схильність людини до оновлення навколишньої атмосфери. У будь-якому випадку, від простоти видалення покриття залежить не лише спогад, який він залишить про себе, але й час та витрачені на це кошти. Для видалення рідких шпалер досить лише ретельно їх розмочити, наприклад, дуже ефективно це робиться хутряним валиком. Рідкі шпалери, як і при їх нанесенні, приймуть пластичну консистенцію і можуть бути зібрані з поверхні шпателем.
Інфо
Фотогалерея
Контакти
Наші майстри виконують роботу у стислі терміни з найвищою якістю! Тел:  Email: decor-stin@at.ua
РІДКІ ШПАЛЕРИ
Львів
Львівська область
Location in google Maps